Ako si vybrať správne elektrické autičko?

Vyrazte s deťmi na výlet naozaj štýlovo. Vyvezte je v ich vlastnom elektrickom autíčku. Môže to byť BMW, Land Rover, Audi, alebo Mercedes či Hummer. Detské elektrické autíčka dobývajú trh hračiek a my vám poradíme, ako sa v nich vyznať. Vyberte svojmu malému vodičovi to správne vozítko.

Licencované alebo nelicencované

Zjednodušene len v možnosti používať na elektrickom autíčku znaky konkrétnej automobilky – či už sa jedná o značku BMW, Audi, Ford, Mercedes, Volvo. Pri licencovaných autíčkach, ktoré sú v podstate zmenšenými kópiami skutočných typov sú použité znaky konkrétnych automobiliek na volante, sedačkách a kapote. Sú však nelicencované autíčka horšie? V žiadnom prípade! Majú rovnakú konštrukciu, použité motory, akumulátory, sedačky, rozdiel je len v použití loga danej automobilky, tzv. licencie.

Jednomiestne alebo dvojmiestne

Jedným z najčastejších problémov pri rozhodovaní o kúpe býva, či sa rozhodnúť pre autíčko väčšie alebo menšie, jedno alebo dvojmiestne. V ponuke obchodov sú autíčka aj väčších rozmerov a mnohí ich ponúkajú ako dvojmiestne. Nedajte sa pomýliť – napriek tvaru sedačky, ktorá reálne vyzerá ako dvojsedadlo môže byť autíčko určené len pre jedného šoféra – aj keď je samozrejme možné, že sa do neho usadia aj 2 menšie deti. Základným rozdielom medzi týmito typmi elektrických autíčok, ktorý si veľmi rýchlo všimnete je ten, že akékoľvek dvojmiestne autíčko má volant umiestnený naľavo na prístrojovej doske, súbežne s tým je posunutý naľavo aj plynový pedál, čím sa vytvorí dostatok priestoru napravo pre spolujazdca. Pokiaľ je volant umiestnený v strede – autíčko je jednomiestne. Dvojmiestne autíčka sú prevádzkovo a parametrami prispôsobené zvýšeným nárokom.

Druh elektrického autíčka – cabrio alebo jeep

Záleží na preferencii. Všetky sú dostupné vo viacerých farebných kombináciách a verziách výbavy.

Sedany sú v podstate minikópie obľúbených automobilov. Sú určené predovšetkým pre mladšie a menšie deti a pre jazdu na betóne, spevnenom podklade, tvrdom povrchu s miernym sklonom. Menej vhodné sú pre jazdu v teréne a na tráve kvôli hladkému dezénu kolies.

Jeepy sú rozmerovo väčšie, ťažšie a tieto elektrické autíčka sú určené aj na jazdu v ťažšom teréne, na tráve – výhodou sú štrukturované dezény kolies a vyššia svetlá výška. Vo väčšine prípadov majú aj vyšší výkon motorov.

Vek dieťaťa – nepodceňujte to!

Pri výbere nového vozidla pre Vaše dieťa je rozhodujúca jeho veľkosť. Skúste sa pri výbere zamyslieť, aká veľkosť je vzhľadom na jeho vek a výšku vyhovujúca. Čim väčšie autíčko, tým zložitejšie a namáhavejšie ovládanie. A deti chcú skôr alebo neskôr vyskúšať aj jazdu sami, nielen pod dozorom rodičovského diaľkového ovládača.

Pohon 2×2 alebo 4×4. Zvážte typ autíčka, terén na ktorom bude jazdiť.

Pokiaľ budete jazdiť na nerovnom teréne, tráve,piesku – uprednostnite elektrické autíčko s pohonom na všetky kolesá. Pokiaľ je terén ideálny, prípadne interiér v žiadnom prípade sa netreba báť modelov s pohonom len na zadné kolesá.

Výkon batérie – 12V alebo 24V

V ponukách sa stretnete s údajmi ako 6V/4,5 Ah, 12V/7Ah alebo 12V/10Ah. V skutočnosti to napríklad znamená, že batéria má napätie 6V a kapacitu 4,4 ampéra. V praxi to znamená, že čím vyššie sú tieto čísla, tým silnejší je motor v autíčku a vyššia je aj rýchlosť. V reále pri 6V/4,5 Ah autíčko dosiahne rýchlosť max 3-4 km/hod, pri 12V/10Ah je táto rýchlosť až 7- 8 km/hod. V princípe platí, čím väčšie autíčko, tým silnejší motor, silnejší akumulátor ale aj vyššia cena.

Výbava elektrického autíčka

V súčasnej ponuke je dobré všímať si aj doplnkovú ponuku. Veď aj pri kúpe auta porovnávate výbavu, farbu a materiál sedadiel, kvalitu pneumatík, doplnkové funkcie. V súčasnosti je už štandardnom pripojenie na bluetooth, vstup pre USB,SD alebo AUX vstup, podsvietenie budíkov na prístrojovke a sedačky potiahnuté eko kožou. Štandardom sú aj svietiace svetlá, zvukové efekty a otváracie dvere. Treba si však všímať aj zloženie kolies- EVA kolesá sú zárukou tichej a pohodlnej jazdy. Každý z modelov je v kompletnom balení, s nabíjačkou, akumulátorom a diaľkovým ovládaním pre rodiča. Nie je nutné niečo dokupovať. V prípade elektrických autíčok však naozaj platí úmera – čim väčšie a lepšie, tým zároveň stúpa aj cena.

Pre tých, ktorí to dočítali až sem – jedna tajná rada na záver.

AK SA NEBUDETE AJ TAK VEDIEŤ ROZHODNÚŤ, OBRÁŤTE SA NA VÁŠHO BUDÚCEHO MALÉHO ŠOFÉRA. JEHO REAKCIA A VÝBER VÁS 100% PREKVAPÍ !!!!!!!


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie