!!! Zľava 5 % pre zaregistrovaných zákazníkov. Zaregistrujte sa a nakúpte každý produkt so zľavou 5 % !!!

Kolobežky

Všimli ste si, že v poslednej dobe sa čoraz viac ľudí premáva na kolobežkách?
Kolobežka je výnimočná a obľúbená športová pomôcka všetkých vekových kategórií. Jednou z jej výhod je, že ju môžete mať stále pri sebe. Je ľahká, skladná a bez problémov ju preveziete v autobuse a vo vlaku.
Jazda na kolobežke je komplexnou aktivitou, pri ktorej zapájate celé svoje telo – nie len svaly na nohách a rukách, ale aj brušné a chrbtové svalstvo.
Jazdu na kolobežke odporúčajú aj fyzioterapeuti, ako doplnok k rehabilitácii krčnej a bedrovej chrbtice.

Na ktoré aspekty by ste sa mali zamerať pri výbere správnej kolobežky?

Druh kolobežky

  1. Dvojkolesové kolobežky - sú veľmi obľúbené pre všetky vekové kategórie a ich popularita stále rastie.
  2. Trojkolesové kolobežky – tieto kolobežky sú určené prevažne pre menšie deti, nakoľko zaisťujú lepšiu stabilitu ako klasické kolobežky. Dieťa sa na nich cíti bezpečnejšie a preto sú vhodné aj pre najmenšie deti už od 2 rokov.


Typ kolies

  1. Kolobežky s nafukovacími kolesami – V prípade, ak plánujete jazdu na kolobežke v prírode a na nespevnených lesných chodníkoch alebo na tráve, tak sú ideálnou voľbou kolobežky s nafukovacími kolesami. Tieto kolobežky sú väčšie a lepšie zvládajú nerovnosti.
  2. Kolobežky s pevnými kolesami – Pri jazde po meste a na spevnenej komunikácii sú obľúbené kolobežky s pevnými kolesami. Jadro týchto kolies tvorí vysoko odolný nylon, ktorý sa vyznačuje extrémnou pevnosťou.
  3. Kolobežky so svietiacimi kolesami - Parádna vychytávka, ktorá urobí z vašej kolobežky naozaj štýlový dopravný prostriedok. Kolesá sa aktivujú pohybom - nie je potrebné žiadne napájane alebo batérie.


Výška riadidiel

Väčšina kolobežiek sa dá výškovo nastaviť – pri výbere dbajte na to, komu kolobežku kupujete. Riadidlá kolobežky majú byť na úrovni bedier. Pri kolobežkách pre dospelých ich nastavíte vo výške 90 až 130 cm, pri detskej kolobežke je to od 50 cm vyššie.

Kvalita rámu

Rám kolobežky sa najčastejšie vyrába z ocele, hliníka alebo karbónu. Najlacnejšie a najpopulárnejšie sú kolobežky vyrobené z ocele, s riadidlami, brzdami a vidlicami z hliníka. Drahšie varianty sú vyrobené z hliníka a tie profesionálne sú väčšinou z karbónu. Ich výhodou je, že sú pevnéľahké.

Spôsob brzdenia

Brzdy na kolobežke sa líšia hlavne stavbou a funkčnosťou.

  1. Nášľapná brzda – nášľapnou brzdou disponujú väčšinou kolobežky, ktoré sú určené na premávanie po meste.
  2. Čeľusťová brzda – tieto kolobežky sú vhodné pre vyššie váhové kategórie, sú jednoduché na údržbu a cenovo dostupné.
  3. Kotúčová brzda - S týmto typom brzdy sa môžete stretnúť pri športových a turistických kolobežkách. Sú drahšie a treba sa o ne aj lepšie starať.

Pozrite si naše skvelé kolobežky, jednu si určite vyberiete!


Grafický návrh vytvoril a nakódoval Shoptak.cz