!!! Zľava 5 % pre zaregistrovaných zákazníkov. Zaregistrujte sa a nakúpte každý produkt so zľavou 5 % !!!

Hračky

Hračky v živote dieťaťa

K hre neodmysliteľne patria hračky, ktoré sú zároveň dôležitým spoločníkom každého dieťaťa v jednotlivých fázach jeho vývinu. Hračka je nástrojom, ktorá zastupuje verbálne vyjadrovanie dieťaťa v období, kedy ešte reč nie je dostatočne vyvinutá. To, akým spôsobom sa dieťa hrá a vyberá si hračky nám komunikuje informácie, ktoré ešte nevie verbálne vyjadriť. Môžete si všimnúť aj rozdiel medzi tým, ak rodič dá dieťaťu hračku alebo si ju vyberie samo. Ak je hračka ponúknutá, málokedy sa stretnete s tak hlbokým a intenzívnym záujmom, ako keď po nej siahne samo. Dieťaťom zvolená hračka odzrkadľuje jeho momentálnu náladu, ale aj dlhodobejšie citové a poznávacie záujmy.

Aké sú hlavné funkcie hračiek?

Najnákladnejšou funkciou hračky je uspokojovanie potrieb dieťaťa. Ich použitie a význam môžeme zhrnúť do štyroch oblastí: zábava, diagnostika, výchova a terapia. Hračka sa pre dieťa niekedy stáva náhradným kamarátom. Má významnú socializačnú funkciu, dieťa sa učí spolupracovať, prehrávať aj súťažiť.

Čo ponúkajú deťom hračky?

Okrem uspokojovanie potrieb im umožňujú:

  • Zistiť viac o fungovaní vecí okolo nás.
  • Rozvíjať všetky zmysly.
  • Učiť hovoriť a vyjadrovať myšlienky.
  • Zlepšovať svoju obratnosť a zručnosť.
  • Rozvíjať predstavivosť a tvorivosť.
  • Dozvedieť sa o sebe a druhých ľuďoch nové informácie.
  • Vytvárať si vzťahy k ostatným ľudom.
  • Pomáha mu porozumieť okolitý svet a jeho vlastností.

Interaktívne hračky – tieto hračky vyžadujú určitú interakciou alebo inak povedané aktivitu od detí. Povzbudzujú deti k činnosti, stimulujú ich zmysly, učia ich základné tvary, farby, čísla, písmena, zvuky, cudzie jazyky, logické myslenie.

Kreatívne hračky - všetko čo človek potrebuje na výrobu kreatívnych vecí je jeho fantázia, chuť a nadšenie! Kreatívne hračky spoľahlivo zabavia deti aj celú rodinu, navyše stimulujú rozvoj detských schopností a zručností.

Hudobné hračky - hudobné hračky sú skvelým spôsobom, ako priviesť deti bližšie k hudobnému prostrediu. Tieto hračky rozvíjajú detskú motoriku, hudobný sluch a hravosť.

Hračky na diaľkové ovládanie – sú známe aj ako RC modely, ktoré sa so svojimi vlastnosťami podobajú skutočným veľkým strojom.

Hračky pre dievčatá - hračky pre dievčatá tvorí široká ponuka hračiek určených pre dievčatá ako sú bábiky, kočíky pre bábiky, kuchynky, toaletky, domčeky a doplnky pre bábiky.

Hračky pre chlapcov – do tejto kategórie patria hlavne autá, vláčiky, detské náradie, zbrane pre chlapcov a rôzne postavičky.

Hračky z dreva - s drevenými hračkami sa hrali už aj naše babičky a prababičky a aj napriek tomu, že sa kupujú väčšinou interaktívne hračky, hračky z dreva majú svoje stále miesto v izbách detí všetkých vekových skupín. Práca s drevom pri výrobe hračiek pre deti je krásna už len preto, že ide o prírodný materiál, ktorý sa dá rôzne opracovávať - rezať, vydlabávať, brúsiť a pod.

Kocky a skladačky - podnecujú detské zmysly, zvedavosť, fantáziu a tvorivosť.

Hry pre deti - spoločenské hry sú o jedinečnej príležitosti tráviť voľný čas v kruhu rodiny alebo kamarátov. Stolové hry učia deti rozvíjať logické myslenie, trénovať jemnú motoriku, vychutnať si víťazstvo a s pokojom zvládnuť prehru.

Hračky na von – pomôžu Vám užiť si čas strávený vonku so svojimi deťmi.

Pozrite si ponuku skvelých hračiek, ktoré ponúkame!

 


Grafický návrh vytvoril a nakódoval Shoptak.cz